h.lilo

About h.lilo

This author has not yet filled in any details.
So far h.lilo has created 2 blog entries.

Njihuni me kuzhinierët e rinj të sapo diplomuar në kursin e Albanian Chef Academy!

2020-10-22T16:04:03+02:00

Reference: gjirokastraonline.comQyteti i mrekullueshëm i Gjirokastrës tashmë është kthyer në një atraksion turistik për turistat vendas dhe të huaj.Fushat si artizanati, gurëgdhendja, veshjet popullore dhe kulinaria shpalosin më së miri traditën dhe kulturën e trashëguar brez pas brezi e cila flet qartë për emancipimin ndër vite të këtij qyteti.Gatimet autentike gjirokastrite janë shumë të pëlqyera nga turistët, prandaj edhe në Gjirokastër janë jo të pakta restorantet që ofrojnë gatime tradicionale.Por nga ana tjetër kjo ka nxjerrë në pah nevojën për profesionistë dhe talente të reja në fushën e kulinarisë.Një ndër qendrat më të mira për përgatitjen e kuzhinierëve dhe shefave të [...]

Njihuni me kuzhinierët e rinj të sapo diplomuar në kursin e Albanian Chef Academy!2020-10-22T16:04:03+02:00
Go to Top